Процес виготовлення тривалий і непростий. Потрібні знання, навички, і, звичайно ж, кожний вівчар має свої секрети. Та є один спільний – займаються цим винятково чоловіки. Вони кажуть, що бриндзя схожа на жінку: дуже ніжна, тому, щоб її приготувати, потрібні чоловічі руки.
Бриндзя – улюблена їжа гірських мешканців Закарпаття, яка є обов’язковим компонентом багатьох традиційних страв. Найпопулярніші серед них – банош, кулеша, пироги, галушки, мачанка та гугель. Іноді бриндзю називають білим золотом Карпат, підкреслюючи поширення у всьому Карпатському регіоні.
А справжньою візитівкою Закарпаття, що скликає тисячі гостей до Рахова та презентує звичаї краю, є фестиваль “Гуцульська бриндзя”, який присвячений поверненню вівчарів з отарами з полонин. Яскраве національне свято щороку всередині вересня вітає гостей звуками трембіт, дримб та сопілок – традиційних гуцульських музичних інструментів та піснями, оригінальними витворами народного мистецтва та приготовленими просто неба стравами гуцульської кухні. Тут можна придбати свіжу бриндзю, вурду, овечий сир.
Збереженню традиції виробництва гуцульської бриндзі сприяє й те, що цей продукт стає популярним і в Україні, і за кордоном. Це спричинило зростання його вартості, з іншого боку – дає поштовх розвитку виробництва. До речі, гуцульська бриндзя – продукт, який може незабаром отримати географічне зазначення, що свідчить про його оригінальність і автентичність.