Попри те що пан Олексій не має музичної освіти, він грає на п’ятьох інструментах, знає надзвичайно багато народних пісень і мелодій, котрі й становлять основу його репертуару. Усі композиції музикант-самородок виконує без нот – на слух. Його виконавська манера характеризується значним ступенем імпровізаційної свободи, а це застосування різних невластивих академічному виконавству прийомів і штрихів, мікромелізматики, використання відкритих струн.

Музикою Олексій Іванович захопився з дитинства, відвідуючи сільські гуляння. Першим інструментом, який опанував у чотири роки, був бубен. Згодом до його рук потрапила скрипка, з якою він уже не зміг розлучитися і котра супроводжує його завжди і донині.

Свій надзвичайний талант перейняв від батька і діда, які теж були музикантами. У свої 85 років Олексій Томишин не втратив юнацького запалу. Він продовжує грати у багатьох колективах, бере активну участь у культурних заходах села, району та області.

Онлайн ХАБ НКС Закарпаття, 2019
© Усі права застережено

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду

Онлайн ХАБ НКС Закарпаття, 2019 



ижнє Селище – невеличке гірське село на берегах річки Хустець за 15 кілометрів від міста Хуст. Це дивовижний край з мальовничими пейзажами, колоритною культурою і щирими людьми.

Нині село знане цікавими проектами. Зокрема, тут працює “Селиська сироварня”, відома далеко за межами краю, діє перша закарпатська равликова ферма, здатна продукувати до 10 тонн равликів на рік.

Проте родзинкою Нижнього Селища є унікальний музикант, скрипаль-віртуоз, лауреат престижної всеукраїнської премії за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини Олексій Томишин.





Нижнє Селище – село в Хустському районі

Населення: 3040 жителів.

Географічні координати: 48° 11′ 59” N 23° 26′ 51” E

Відстані: Київ — 785 км • Ужгород — 135 км • Хуст — 16 км

Перша писемна згадка: 1455 рік.

КЗ «Обласний організаційно-методичний 
центр культури» Закарпатської облради

КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської облради

© Усі права застережено