Верховинський наїдок доречний не тільки в повсякденні, а й у святкові дні – хрестини, весілля, поминки, храмові свята тощо. До столу його подають з фріґою (розігріта бринза та шкварки, інколи добавляли яйця), мачанкою (яєчня з грибами), сметаною чи вурдою.
Споконвіку ріплянку готували тільки в Колочаві, але нині традицію переймають кухарі всієї області, аби іще однією автентичною стравою зваблювати вибагливі шлунки приїжджих. Проте лише колочавські ґаздині готують її з особливим смаком, бо, здавалося б, простий процес вимагає не тільки спеціальних навичок, а й любові.
У другу неділю червня в Колочаві щороку проводиться традиційний фестиваль ріплянки, мета якого – підтримка і популяризація місцевої кухні. Фестиваль об’єднує і згуртовує велику кількість людей і супроводжується не тільки наочним процесом її приготування, а й піснями, гумором, танцями, театралізованими дійствами. Під час свята проводяться конкурси з приготування ріплянки, на які заздалегідь запрошуються досвідчені кулінари села та гості. Кухарі змагаються у майстерності на очах у численних гостей-туристів, що сприяє легкому засвоєнню кулінарних знань та поширенню колочавської традиційної страви